Dnes je nedeľa, 27.november 2022, meniny má: Milan
Čas čítania
1 minute
Zatiaľ prečítané

Líder OĽaNO tvrdí, že nestíhajú so silami a fyzicky melú z posledného

september 28, 2022 - 12:19
Na Slovensko sa valí kríza za krízou, pričom mnohí už nestíhajú so silami, tvrdí líder hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) a minister financií Igor Matovič.
Foto: 

 „Nepatrí sa to hovoriť? Kašlem na to, priznávam, mnohí z nás už fyzicky ideme z posledného," napísal predseda hnutia na sociálnej sieti. Zároveň tvrdí, že pracujú asi 300 hodín mesačne dva a pol roka vkuse a pozná i nasadenie ministrov a premiéra Eduarda Hegera (OĽaNO). „Zanedbávame rodiny, kamarátstva, zdravie a ťaháme spolu preťažkú káru so všetkými krížmi, ktoré sme dostali nadelené," povedal Matovič, ktorý má pocit, že Slovensko "zvlčelo". „Nech urobíme čokoľvek dobré, nech pomôžeme komukoľvek, stále už dva a pol roka plné médiá a sociálne siete len nenávisti v duchu ,nestačí, neschopní, neskoro´," doplnil.

Predseda OĽaNO je presvedčený, že vláda robí všetko, čo pred voľbami sľúbila svojim voličom. „Nekradneme, spravodlivosti ruky držíme oddane rozviazané, podvody eliminujeme, eurofondy netunelujeme, eurá obraciame," kobštaoval minister financií a ďalej dodal, že ľuďom dávajú viac ako strana Smer - sociálna demokracia (Smer-SD) či Hlas - sociálna demokracia (Hlas-SD). „Dôchodcom sme dali desaťkrát ročne viac cez mimoriadnu pomoc ako oni, rodinám od januára 100 miliónov eur mesačne navyše, na záchranu pracovných miest, života a zdravia miliardy, na pomoc s energiami miliardy a stále je zle, zle, zle," uviedol. Podľa Matoviča je cieľom mnohých médií a „skorumpovanej opozície i oligarchov v pozadí demoralizovať, dehumanizovať a zničiť autoritu volených autorít. Líder hnutia sa domnieva, že „skorumpovaní zločinci sú in", keďže neberú do úvahy ľudí, ktorí „makajú a chránia verejný záujem, a starajú sa o občanov."

Igor Matovič upozorňuje, že štvanie proti vláde môže skončiť veľmi zle. „Predčasné voľby na jar či v lete skončia pohromou. Nie, nebude to vysnívaná liberálna koalícia strán Hlas-sociálna demokracia (Hlas-SD), Sloboda a Solidarita (SaS) a hnutia Progresívne Slovensko (PS), ale predseda Smer- sociálna demokracia (Smer-SD) Robert Fico zloží vládu sám," doplnil. Líder OĽaNO si myslí, že Fico zloží vládu s Milanom Mazurekom z hnutia Republika a budú mať ústavnú väčšinu. „Skorumpovanú opozíciu nezmením, ale bol by som rád, keby aspoň štvanica v médiách a nenávisť voči vláde skončila. Keď naďalej budeme povyšovať nenávisť nad verejný záujem, prídeme o túto krajinu," uzavrel Matovič.

- - Inzercia - -