Dnes je nedeľa, 27.november 2022, meniny má: Milan
Čas čítania
2 minutes
Zatiaľ prečítané

Ako využiť posledné mesiace roku 2022 na maximum- časť I.

september 25, 2022 - 14:00
Odborníčka na produktivitu, koučka a podnikateľka Dominika Fasolo radí, ako nepremárniť posledné mesiace tohto roku a nezísť z cesty. Jej odkaz je jasný, prečítajte si ho spolu s nami.
Foto: 
archív Dominika Fasolo

„Ale čo si dala do navigácie? “ hystericky sa zachichotal jej manžel, keď sa dostali na koniec cesty.

"Dorazili ste do cieľa" zrazu oznámila GPS, v momente, keď túlavé psy obkľúčili ich auto, a jediné, čo počuli, okrem ich štekania, bol silný dážď signalizujúci začiatok sezóny hurikánov v Portoriku. Už sa stmievalo a strach bol skutočný... „Chceli sme jesť „steak“, a keďže sme nepoznali názov konkrétnej reštaurácie, dala som do navigácie iba „steak house,“ pokračuje v rozprávaní Dominika. Mali pekné auto, dobrú náladu, dostatok benzínu a fungujúcu navigáciu. Napriek tomu boli v pasci. Hladní, unavení a stratení.

„Často vidím svojich klientov, ktorí robia to isté so svojimi podnikaniami. Chcú stratégiu produktivity. Chcú byť produktívnejší, vykonávať rýchlejšie, mať lepší zoznam úloh, zlepšiť svoje zručnosti v oblasti riadenia času alebo automatizovať celé svoje operácie. Chcú všetky nástroje, ale keď sa ich spýtam, čo je pre nich momentálne najvyššou prioritou, nevedia to jasne formulovať, alebo to znie takto – „rozšírte svoju firmu“ alebo „mať viac sledovateľov“, vysvetľuje koučka. Aj keď majú pocit, že robia niečo zásadne nesprávne, náprava, aby sa viac sústredili, zorganizovali a dosiahli lepšie výsledky, môže byť celkom jednoduchá – objasnením ich výsledkov.

Ak ste teda teraz po lete pripravení posunúť svoje podnikanie/kariéru naplno až do konca roka, váš PRVÝ KROK musí byť vlastne krátka pauza a krok späť. Aby ste získali pohľad na to, aký je váš CIEĽ. Máte v tom jasno? Nie, skúste toto:

„Predstavte si, že je Silvester, stretneme sa a keďže sme sa nevideli od leta, nezáväzne popíjame prosecco (už zase?!), pýtam sa vás, ako sa máte. Teraz si predstavte, že by ste mali odpovedať, že to bolo najlepšie obdobie tvojho života... Čo by ste povedali? Ako by ste opísali svoj život? Čo by sa stalo medzi septembrom a decembrom? Máte tú víziu? Teraz majte na pamäti tento obrázok a definujte svoje 3 NAJ PRIORITY, ktoré vás tam dostanú.. zatiaľ sa nepýtajte ako (na akčnom pláne budeme pracovať neskôr), definujte si 3 veci, ktoré musia byť teraz absolútne prioritné, aby sa táto vízia stala skutočnosťou do konca roka,“ nabáda vás Dominika na jednoduché cvičenie.

 Hotovo? Úžasné. Práve ste sa o kúsok priblížili k veľmi úspešnému koncu roka! Aby sme vás posunuli ešte ďalej, budúci týždeň (a po zvyšok septembra) s tým budeme viac pracovať, aby sme zaistili, že vaša motivácia a stratégia budú správne! Zostaňte s nami.

PS: Chcete urobiť niečo navyše? Potom vezmite tieto priority a zaznamenajte ich do svojej hlavnej platformy na správu úloh (notebook, pojem, ásana, poznámky na iPhone, čokoľvek to je...). Keď si ich zapisujete, uistite sa, že sú krištáľovo čisté – myslite na „kedy“, „koľko“, „ako presne“, „čo“ atď.

- - Inzercia - -